Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Współwłaściciel.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Współwłaściciel.

    Od czasu gdy mnie triflexowcy zwerbowali do swojej bandy, to sam już kilku przekonałem do tego wynalazku i jakoś zażaleń nie było
    No.... chyba że ktoś nie potrafi żyć bez mega zasięgu i lubi słuchać wszystkich śmieci z odległości kilkunastu kilometrów (które to śmieci i tak do niczego sie nie przydają, bo po dojechaniu na miejsce sie już dawno dezaktualizują)

  • #2
    Współwłaściciel.

    Witam,
    mam dziś do Was takie pytanko z zakresu prawa. Moja mama jest właścicielem auta siostry, natomiast współwłaścicielami są moja siostra i jej teraz juz były mąż. Na auto jest wzięty kredyt, ktory niedlugo się skonczy. Jak mozna sie domyslec, były mąż nie go ani nie spłacał ani nie spłaca. I teraz podczas ew. sprzedazy bedzie problem, bo on sie z dowodu sam nie wykreśli. I dlatego pytam, jak mozna taką sprawe rozwiązac? Czy głowny wlasciciel auta (w tym przypadku mama) moze wykreslic wspolwlasciiceli? Przy czym wolelibysmy uniknąć rozstrzygania sprawy na wokandzie. Z góry wielkie dzięki za wskazówki ;-)
    Auto jest Bogiem, a prędkość nałogiem.

    Komentarz


    • #3
      Może wykreślić jeśli jest głównym właścicielem ale muszą być podpisy tych stron (i dowody osobiste). W końcu jeśli jest właścicielem 33% pojazdu to nie można go od tak sobie wywalić. Ewentualnie zadzwoń do swojego Wydziału Komunikacji (tam gdzie był wydany DR) i zapytaj się czy na sam wniosek głównego właściciela będzie można coś takiego zrobić.
      Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

      Komentarz


      • #4
        lukasz3112, nie 33% tylko 25% jest właścicielem. 50% ma matka wpisana w dowód rejestracyjny, 50% ma córka wpisana w dowód rejestracyjny i połowę działki córki ma jej mąż z racji wspólnoty majątkowej. I jak napisałeś bez jego zgody nic nie da się zrobić, oprócz zniesienia współwłasności w sądzie.
        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

        Komentarz


        • #5
          No cóż, dzieki za odpowiedzi. W takim razie lipa, trzeba bedzie sprawe załatwić inaczej. A orientujecie sie moze jak wyglada ew. sprawa sądowa w sprawie zniesienia współwłaścicielstwa? Chodzi mi o koszty i czas jaki zajmuje.
          Auto jest Bogiem, a prędkość nałogiem.

          Komentarz


          • #6
            fabia2, najlepiej udaj się do prawnika. Wiesz jak to jest z Polskim prawem.
            Ale najlepiej dogadać się z gościem (byłym mężem siostry).
            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

            Komentarz


            • #7
              Ja wiem że najlepiej byłoby się dogadać :wink: :wink: Ale jak powszechnie wiadomo są ludzie i taborety. I z niektórymi poprostu się nie dogadasz.
              Auto jest Bogiem, a prędkość nałogiem.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X